چهارشنبه, 22 آبان 1398
عنوان گروه خبري / اخبار روز . اخبار مرتبط با حوزه حمل بار درون شهری دیزل سوز .
  • تاريخ :
     ۱۳۹۶/۰۵/۲۱ 
ثبت نام خودروهای دیزل سوز جهت جلوگیری از كاهش و قطع سهمیه سوخت ایشان
کلیه مالکان خودروهای حمل بار درون شهری با سوخت گازوئیل برای جلوگیری از کاهش و یا قطع سهمیه سوختشان می بایست پس از ثبت نام در سایت utcms.ir به سازمان تاکسیرانی مراجعه نمایند.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی؛ ساماندهی خودروهای بار درون شهری از سال 1394 به شهرداری ها واگذار گردید که شهرداری ها، سازمان های تاکسیرانی مطبوع خود را، مامور به انجام این مهم نمودند.
از سال 1396 ساماندهی خودروهای باری و مسافری درون شهری که با سوخت دیزل کار می کنند نیز، به سازمان تاکسیرانی واگذار گردید؛ و سازمان تاکسیرانی هم یک واحد مستقل را برای ساماندهی اینگونه خودروها در نظر گرفته است.
مسئول این واحد گفت: متقاضیان برای جلوگیری از کاهش و یا قطع سهمیه سوخت خودروی خود ابتدا می بایست در سایت
utcms.ir ثبت نام کرده و پس از اخذ کد رهگیری، با در دست داشتن مدارک به سازمان تاکسیرانی شهر سمنان مراجعه نمایند.
مدارکی که متقاضیان می بایست همراه داشته باشند عبارتند از:
متقاضیان حقیقی: فتوکپی از شناسنامه، کارت ملی، کارت پایان خدمت، سند مالکیت خودرو، کارت خودرو (پشت و رو) برگ سبز، کارت معاینه فنی معتبر، بیمه نامه شخص ثالث معتبر، کارت اعتبار کپسول آتش نشانی (یا در صورت امکان، بازدید کپسول توسط کارشناس سازمان)، 150 میلیون ریال معادل پانزده میلیون تومان سفته.
متقاضیان حقوقی علاوه بر مدارک فوق می بایست اسانامه شرکت و کپی آگهی آخرین تغییرات را نیز همراه داشته باشند.
با توجه به بخش نامه وزارت کشور، در صورت عدم اقدام از سوی صاحبان خودروهای دیزل سوز، از ابتدای شهریور ماه سوخت ایشان کم می گردد.
لازم به ذکر است؛ از ابتدای طرح ساماندهی تا کنون طی فراخوان های متعددی که از سوی سازمان تاکسیرانی سمنان، چه بصورت پورتابل و بنر و چه به صورت پیامک های هفتگی تا کنون بیش از 800 نفر اقدام به ثبت خودروی خود در سامانه مذکور نموده اند./.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.4.0.0